Lovci perel

13.01.2014 13:12

LOVCI PEREL

Hra Lovci perel mění čtení v dobrodružství a z práce s knihou dělá zábavu. Vybrané dětské knížky se ve hře stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě opravdových perel!

O CO VE HŘE LOVCI PEREL JDE

Na policích s knihami pro děti a mládež jsou některé knihy označeny jako perlorodky. Každý, kdo se chce do hry zapojit, obdrží při půjčování perlorodé knihy otázky.

Každá sada otázek se skládá z povinné části (což jsou otázky z příběhu) a nepovinných otázek (které jsou možná trochu obtížnější).

POVINNÉ OTÁZKY

Povinné otázky dostává čtenář zároveň s knihou – perlorodkou. Za jejich vyplnění dostává honorář v podobě perly, kterou si navléká na svoji šňůru. Vyplňování povinných otázek je podmínkou k zařazení čtenáře do celostátního hodnocení soutěže.

Perlorodých knih je asi 300, ale v naší knihovně jich tolik není. Pokud máte nějakou perlorodku doma (což se dá zjistit podle seznamu u knihovnice), klidně si řekněte jen o otázky. I to se počítá.

NEPOVINNÉ OTÁZKY

Nepovinné otázky obdrží čtenář zároveň s povinnými, ale nemusí je plnit, pokud nechce. Odměnou za ně nejsou perly, ale moriony ­– zvláštní peníze vydané pouze pro tuto hru, které budou všichni lovci perel mít možnost utratit ve vánočním krámku v naší knihovně.

A ještě něco: Moriony mohou získat i děti, které třeba ještě neumějí psát, ale namalují ke knížce hezký obrázek. Anebo ti zdatní čtenáři,
kteří (po domluvě s knihovnicí) vypracují otázky pro knihy, ke kterým zatím vypracovány nejsou, a tak vytvoří novou perlorodku.

Hrát se bude po celý rok od 1. ledna 2014, vyhodnocení a slavnostní vyhlášení nejlepších lovců ze všech zúčastněných knihoven proběhne v průběhu ledna 2015.

Noví hráči se do hry mohou zapojovat postupně po celou dobu, záleží jen na nich, kolik budou mít na konci úlovku.

DOBRÝ LOV!